Цієї п’ятниці , 7 липня об 11 годині, у парку «Перемога» буде відкрита клумба на воді. Запрошуємо всіх бажаючих долучитись до відкриття!

Вперше у Києві в Дніпровському районі з’явиться клумба на воді. Працівники КП УЗН Дніпровського району близько 2 неділь невпинно працювали над створенням клумби у вигляді квітки ромашки, яка буде прикрашати озеро у парку «Перемога» друга черга. Площа клумби складає близько 4 кв.м., на яку використано 16 листів касет з пінопласту під посадку рослин.  Близько 600 шт бегонії висаджено на квітник.
При створенні квітника вирішили замінити посадковий матеріал ( петунію на бегонію), так як на водоймі живуть качки, які полюбляють квіти петунії. Бегонія в свою чергу є кислою, тому існує більша ймовірність, що качки її чіпати не будуть.

Саме водойма в парку «Перемога» була обрана для втілення проекту квітників на воді, оскільки вона є закритою з непроточною водою. Серед зеленого парку, де люблять відпочивати та кататися на катамаранах кияни, плаваюча клумба буде уздоблювати водний простір.

Плаваючі клумби – імпровізовані острівці, які засаджені декоративними рослинами останнім часом придбали небувалу популярність. Незвичайні квітники, дрейфуючі по водній гладі або зафіксовані на певному місці, визнані світовим трендом ландшафтного дизайну. Ці острівці із зелені та квітів виглядають дуже ефектно, а турботи вимагають набагато менше, ніж звичайні посадки.

Для створення плаваючою клумби відмінно підійдуть пластикові тази, овочеві ящики, сітчасті контейнери, чи змайструвати підставу із звичайних дощок. В нашому випадку зроблено дерев’яний каркас, в середину якого влаштовано касети з пінопласту ( 16 шт розміром 60*40 см) з підстилкою спанбонду. Для висадки квітів використано торф’яну суміш. Окрім того, закріплено гніт (тканина, що добре вбирає вологу) для кращої подачі води до квітів.

Окрім незвичайності, плаваюча клумба має ряд переваг, таких як:

— Такий квітник є фільтром, який очищає водойму і не дає розростатися водоростям. Коренева система всмоктує воду, а разом з нею відходи життєдіяльності рослинних і тваринних організмів.

— Не потребує особливо кропіткого догляду за рослинами: полив, розпушування.

— Вона стримує зростання агресивних рослин. Тому завжди виглядає акуратною і компактною.

Створити клумбу для озера, ставка можна з будь-яких рослин. Але краще всього підходять все ж вологолюбні культури: болотні іриси, калюжниця, купальниця, росичка, жовтець повзучий, вербейник монетчатий, циперус, вахта, хвощ, незабудка, осока, образки, горець, пухівка та інші. Витримають постійну вологість лілейник, хоста, гейхера, яснотка і різні декоративні трави.

Якщо посадити в плаваючий квітник такі болотні чагарники, як морошка, брусниця, журавлина, то можна отримати бонусом смачні і корисні ягоди.

 

 

Коротка історія плаваючих клумб

У ландшафтному дизайні плаваючі клумби почали свій тріумфальний хід в 1999 році, коли в Англії на виставці Chelsea Flower Show їх представив на загальний огляд дизайнер Paul Cooper. Винахід справив фурор і поступово завоювало популярність у всьому світі. Однак назвати плаваючі клумби інновацією все ж не можна. Насправді історія вирощування рослин на поверхні водойм досить древня і використовувалася для ведення сільського господарства ще древніми ацтеками. Мудрі індіанці використовували для цих цілей плоти-чинампасы з гілок і очерету, на які укладався грунт і висаджувалися рослини.

Звичайно, стародавні племена не займалися декоруванням водойм і ландшафтним дизайном, але з допомогою такого способу вони вирощували зерно та овочі. І, до речі, отримували непогані результати! Вся справа в тому, що коріння рослин, проникаючи крізь отвори в понтоні, отримують вологу безпосередньо з водойми, що значно спрощує догляд за посадками. Якщо ж, крім цього, ставок заселений рибами і земноводними, то у воді будуть міститися та чудові органічні добрива – відходи життєдіяльності водних мешканців.