Вітряк – як символ нашої неньки України з’явиться у Дніпровському районі!

Третій арт-об’єкт із «7 чудес світу від КП УЗН Дніпровського району», який вже зовсім скоро з’явиться на території Дніпровського району, — вітряк – як символ нашої неньки України.

За проханням киян та гостей міста створити щось що українське, ми відійшли від планів, та вирішили створити вітряк. Але не лише в Україні вітряки мають доволі тривалу історію. Вперше вітряки виникли у Персії та Китаї. Пізніше користувалися великим попитом у Європі. Найвідоміші країни своїми вітряками у Європі є Голландія, Польща та Іспанія.

Вітряк – це млин, що використовує силу вітру як джерело енергії щоб молотити зерно. Один кілограм зерна на борошно жорнами вручну могли змолотити за 1-2 години, в той час, коли млин молотив мішок зерна за четверть часу.

Будували вітряки в Україні обабіч дороги, у полі, чи на пагорбах за селом, поодинці, або й навіть групами, інколи до кількох десятків разом. Вітряки відігравали важливу роль у забудові сільських поселень, формували краєвид українського села. Вони були місцем, де збиралася сільська громада для обговорення різних питань та  молодь, яка водила веснянки, влаштовувала різні забави. Вони створювали особливий колорит українських сіл, доріг. Їх оспівували у піснях, описували у віршах, легендах та оповіданнях.

Вітряк, встановлений у Дніпровському районі, матиме родзинку – при сильному пориву вітру, крила млина будуть крутитися і «переносити» киян та гостей міста у минуле.

Зокрема, арт-об’єкт буде оформлено квітковою композицією у відповідному українсько-селянському стилі.